Endelige resultater Blodslitern 2018

Resultater for 2018 med 15 gjester og 27 Overtoppere = 42 deltagere som er ny record. For de som deltok også i 2017 er forråtnelsesprosenten regnet ut; veldig mange løp fortere i år enn i fjor (negative tall) – den beste var Jacob Stolt som hadde en negative forråtnelse på 3,7%.

Den samlede oversikten for Overtoppen gir også forråtnelsesprosent målt opp mot bestetid i perioden. Imponerende at 3 mann satte personlige rekorder i 2018 – Morten Hals den beste med en negative forråtnelse på hele 7,4%!

Rekorddeltagelse i Blodslitern 2015

Klubbmesterskap i løping for Overtoppen er en årlig begivenhet første lørdag i november som er åpen for alle. Derfor var det gledelig at så mange som 37 deltagere stilte på startstreken. I år var Fossum Raske Damer spesial inviterte og 11 spreke damer tok utfordringen. I tillegg stilte 5 gjester i herreklassen. Blodslitern er en stor utfordring både psykisk og fysisk – et løp kun for de tøffeste…

Plass Navn Klubb
1 Andreas Engebretsen Overtoppen 20:55
2 Labbe Lund Gjest 21:00
3 Knut Engebretsen Overtoppen 21:11
4 Espen Helgesen Gjest 22:13
5 Pål Rise Gjest 22:58
6 Thomas Holter Overtoppen 23:30
7 Einar Lundgård Gjest 24:06
8 Ole Petter Knoph Overtoppen 24:17
9 Johnny Ryvoll Overtoppen 24:35
10 Stig Benestad Overtoppen 24:41
11 Rune Helland Overtoppen 24:50
12 Anders Prietz Overtoppen 25:15
13 Kjetil Landmark Overtoppen 25:36
14 Ola Ebbesen Overtoppen 25:43
15 Per Kumle Overtoppen 25:47
16 Nina Stenstadvold Fossum Raske Damer 25:49
17 Andreas Melbye Overtoppen 26:05
18 Karine Rostad Fossum Raske Damer 26:26
19 Eivind Sørlie Overtoppen 26:37
20 Selma K Lie Fossum Raske Damer 26:39
21 Ole Anker Rasch Overtoppen 26:51
22 Randi Fosnæs Fossum Raske Damer 26:59
23 Anne Bull Haaversen Fossum Raske Damer 27:02
24 Helene Skeie Fossum Raske Damer 27:10
25 Hans Henrik Klouman Overtoppen 27:13
26 Sverre Huse Overtoppen 27:23
27 Jørgen Hjemdal Overtoppen 27:39
28 Anne Dæhli Fossum Raske Damer 27:48
29 Tove Øier Vidje Fossum Raske Damer 27:56
30 Jacob Stolt-Nilsen Overtoppen 27:57
31 Bernt Lund Overtoppen 28:07
32 Kristin Landmark Fossum Raske Damer 28:17
33 Per Kaarby Overtoppen 28:33
34 Helene Løvquist Fossum Raske Damer 29:20
35 Fridtjof Jebsen Overtoppen 30:34
36 Birgit Sisjord Fossum Raske Damer 31:02
37 Jørgen Waaler Overtoppen 31:17

Årets tøffeste eventyr – BLODSLITERN

Gratulerer Andreas E. med klubbmesterskapet.

1) Andreas Engebretsen Overtoppen 20:30 (+ 1)
2) Magnus LabbeLund Gjest 20:30:02
3) Knut Engebretsen Overtoppen 20:32 (- 44)
4) Johnny Ryvoll Overtoppen 22:35 (+ 38)
5) Magnus Hals Gjest 22:55
6) Thomas Holter Overtoppen 23:45 (+ 25)
7) Paal Nielsen Gjest 23:46 (+ 30)
8) Einar Lundgaard Gjest 24:31 (+72)
9) Stig Benestad Overtoppen 24:48 (- 69)
10)Andreas Melbye Overtoppen 25:44 (+ 24)
11)Anders Prietz Overtoppen 25:50 (+ 39)
12)Sverre Petlund Overtoppen 25:55
13)Ole Anker Rasch Overtoppen 26:00
14)Per Kumle Overtoppen 26:34 (+ 23)
15)Sverre Huse Overtoppen 26:59
16)Peder Løvenskiold Overtoppen 27:05
17)Eivind Sørlie Overtoppen 27:13 (- 253)
18)Bernt Lund Overtoppen 27:19
19)Jørgen Hjemdal Overtoppen 27:26 (+ 12)
20)Harald Sverdrup Overtoppen 27:32
21)Per Kaarby Overtoppen 27:46 (+ 62)
22)Erik Bråthen Overtoppen 28:11 (+ 41)
23)Cecilie Klepstad Gjest 28:21
24)Fridthjof Jebsen Overtoppen 29:22 (- 147)
25)Morten Hals Sponsor 29:31 (- 89)
26)Erik Syrdalen Overtoppen 29:50 (+ 47)
27)Øystein Ree Overtoppen 30:40 (- 45)
28)Hans Ellingsen Overtoppen 30:41
29)Jørgen Waaler Overtoppen 32:56 (+ 81)

Blodslitern totaloversikt 1999-2013

Navn 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2013/BEST
Andreas Engebretsen     22:15 21:59 21:47 21:29   20:18   20:19 20:18 20:56 21:00 21:14 20:29 1,01
Knut Engebretsen 21:09 20:08 19:54 19:52   20:25 19:49 20:00   20:08 20:24 20:47 20:37 21:47 21:16 1,07
Johnny Ryvoll   21:39   21:34 22:32 21:24   20:55   21:44 21:05 21:29 21:56 22:22 21:57 1,05
Andreas Scheel 26:40   24:15     25:06 24:18 25:07   26:15 25:21 26:30 26:32 26:48    
Bjørn Hjermann                       23:04   23:27 23:15 1,01
Thomas Holter 24:22 24:29 23:20 23:06 23:15 23:52 26:02 24:19     23:29 25:26 24:06   23:20 1,01
Kjetil Landmark                   22:19 22:07 23:12 23:04 24:11 23:34 1,07
Dag Mobakken         23:44   23:57                  
Birger Solberg                   23:35 24:53   23:58 24:35 23:46 1,01
Anders Prietz 24:42 23:55 23:01 22:58 23:26 23:12 24:04     25:04   25:13 24:54 26:31 25:11 1,10
Andreas Melbye                       24:03 24:09 25:32 25:20 1,05
Stig Benestad           25:39 24:43 24:36   26:30 24:21 25:31   26:21 25:57 1,07
Hans Ellingsen     26:38 24:54 28:33 25:28 26:49 26:20         30:14      
Hans Erik Tofte                   23:19            
Hans Henrik Klouman       24:30               26:03        
Harald Gefle 26:58       24:00                      
Harald Sverdrup                     25:50          
Per Kumle                       26:17   26:38 26:11 1,00
Jon Kr. Prietz                   26:19 27:02     27:55 26:35 1,01
Per Kaarby   24:40   26:35 25:43   27:16       25:43 28:39     26:44 1,08
Jørgen Larsen 29:25                              
Jacob Stolt-Nilsen                   27:14 26:30 27:04   29:54 26:57 1,02
Kjetil Dunn Larsen   27:42 26:55 26:12 25:51                      
Nicke Løvenskiold           26:18 24:52               27:02 1,09
Jørgen Hjemdal 25:19 24:31 23:58 24:49       25:41   25:56   26:46 27:24 27:20 27:14 1,14
Lars Thorrud 25:58                              
Erik Bråthen                           28:09 27:30 0,98
Ola Ebbesen                     26:17   25:31      
Ole Anker Rasch             23:30     24:41 23:56          
Ole Petter Knoph       23:09 24:16 22:55 22:48 22:53   22:56            
Peder Løvenskiold                     26:22 26:25        
Erik Syrdalen   29:24     28:15               29:51   29:03 1,03
Arno Berg                           29:54 29:17 0,98
Petter Anderssen         22:14                      
Rune Helland     22:30                          
Øystein Ree 27:57 26:25 26:15 26:44 22:20 27:29             30:14 36:15 31:25 1,41
Svein Narve Børstad                     23:29 24:38 24:13      
Sverre Huse 23:47 23:12               25:27   27:25        
Sverre Petlund       24:08 17:56 23:38 24:58 23:43     23:59 24:43 24:41 25:29     
Sølve Skeie   25:50       26:30                    
Eivind Sørlie 23:47 24:10 23:09 23:12 25:08 24:17 24:10 23:58   25:36 25:14   27:04   31:26 1,36
Øystein Løseth   24:12 24:40 25:27   26:47       28:03   28:05        
Jørgen Waaler               25:52 26:09   27:30   25:51   31:35 1,22
Fridthjof Jebsen                             31:49  
SNITT TID 25:28 24:38 23:54 23:57 23:56 24:18 24:24 23:38 26:09 24:26 24:25 25:07 25:18 26:21 26:23  
                                 
SUM FULLFØRT 11 13 12 15 15 15 13 12 1 17 19 20 18 18 23  
                                 
                                 
Pål Riise                             00:22:04  
Magnus Hals                             00:22:26  
Paal Nilsen                             00:23:16  
Einar Lundgaard                             00:23:43  
Karl Arthur Andersen                             00:24:30  
Knut Andreas Hals                             00:25:00  
Jens Chr. Landmark                             00:25:04  
Kristian Hals                             00:25:55  
Kristin Landmark                             00:29:05  
Ingrid Jebsen                             00:29:57